خواص استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزلتان

01

استفاده از دکوراسیون چوبی می تواند طبیعت را به خانه شما بیاورد و علاوه بر زیبایی موجب آرامش شما گردد. راحتی و گرمای چوب را بسیاری از افراد می پسندند و دکوراسیون منزل خود را با مواد اولیه چوبی انتخاب می کنند.

یکی از بهترین دکوراسیون ها، مدل چوبی آن است. یکی از بهترین دکوراسیون ها، مدل چوبی آن است که از چوب برای ایجاد قدرت خلاقیت و پرورش درونی استفاده می‌شود. دکوراسیون چوبی خانه هم‌ چنین بیان‌گر جنبه‌هایی هم‌چون تولد، توان، انعطاف‌پذیری، و ادراک است.

مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد: پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ های مناسب، خطوط منحنی و در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است.

حتما باید تعادل و هماهنگی درستی در استفاده از چوب در فضا وجود داشته باشد. چرا که استفاده بیش از اندازه از آن در فضا حسی از خودسری، انعطاف ‌ناپذیری، و عدم تعادل را به وجود می‌آورد. کمبود چوب در خانه نبود خلاقیت، دلسردی، و افسردگی را به وجود می‌آورد. بهتر است در کنار دکوراسیون چوبی از گیاهان، کاغذ، مبلمان، و پارچه استفاده کنید.

 چوب رنگ‌های مختلفی دارد اما اغلب طیفی از قهوه‌ای در آن به چشم می‌خورد رنگ قهوه‌ای در ترکیب با سایر رنگ‌ها حالت‌های مختلفی را برای کاربر تداعی می‌کند. چوب‌های تیره رنگ در کنار رنگ‌های گرم مانند زرشکی ترکیبی وزین و حرفه‌ای می‌سازند که در دکوراسیون اداری یا اتاق کار در منزل کاربرد زیادی دارد.

 امروزه چوب را به اشکال گوناگون می‌بینیم. تخته، الوار، تخته چندلایی و روکش، این‌ها حالت‌های معمول چوب هستند که ما در اطراف خود می‌بینیم. مبلمان، دکور، کابینت، مجسمه، گلدان را از چوب می‌سازند.
این انعطاف بالا باعث می‌شود بتوان چوب را به اشکال گوناگون و برای هر نوع فضایی مورد استفاده قرار داد. همچنین می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که چوب از قدرت رنگ پذیری بالایی برخوردار بوده و می‌توان رنگ‌های دلخواه را روی آن اجرایی کرد .

چوب از نظر حرارتی به گونه‌ای است که نوسانات دمایی آن بسیار کمتر از سایر مواد است. کف‌ها و مبلمان چوبی به ندرت در سرمای زمستان آن قدر سرد می‌شوند که نتوان لمسشان کرد. اما برعکس، یک کف سرامیکی در خانه‌ ای گرم هم ممکن است سرد باشد و برای راه رفتن روی آن نیاز به جوراب و پاپوش است.
هنگام انتخاب رنگ چوب برای مبلمان و وسایل دیگر، حتما به میزان بزرگی و اندازه فضا توجه کنید. چوب هایی با رنگ روشن می توانند یک فضای کوچک را بزرگ تر جلوه دهند در حالی که چوب هایی با رنگ تیره از وسعت فضا می کاهند و آن را بسته تر نشان می دهند.
اگر فضای مورد نظر شما بیش از اندازه کوچک است و می خواهید ازدکوراسیون چوبی استفاده کنید، با طیف های روشن چوب، بازی کنید و با استفاده از چوب های روشن، با شدت های مختلف، به تفکیک فضا در قسمت های مختلف بپردازید.

فرانک لویدرایت در مورد چوب می گوید: چوب صمیمانه ترین و انسانی ترین مصالح است

دفتر تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی آرشیتکت نسرین پرتوی.

دیدگاه ها بسته شده است

قالب وردپرس